Míšin mišmaš

Seznam povídek

Jak se vymazat z historie

Příběh z dávné historie o tom, jak to udělat, aby byl člověk slavný a zároveň se o něm vůbec nic nevědělo. Pozn.: Příbeh je založen na skutečných událostech. 

pátek 9. října 2009

O prasátku

Další pohádka na motivy známé pohádky. Tentokráte o tom, co se dá za 78 minut vymyslet na téma malé prasátko, kterému překazil šťastný s spokojený život zlý a grázlovitý vlk :)

neděle 20. září 2009

Vinetou a Old Sugarhand v údolí mrtvých skunků

Tak jsem zase po delší době zrecyklovala jednu svojí starší povídku. Tak snad se bude líbit :)

sobota 28. března 2009

O topince

Pohádka o tom, že ne všem zvířátkům česnek voní, ale některým ano.

úterý 2. září 2008

Dvanáct měsíčků

Povídka o tom, co se může přihodit, když někdo, kdo má všechno kromě jahod, chce jahody a nebere v potaz prostý fakt, že jahody jaksi nejsou.

sobota 30. srpna 2008

O řepě

Podobně jako Dan Brown ve svých thrilleroidních knihách, i já si dovolím před povídkou samotnou nadhodit nějaká ta fakta: Cukrová řepa je jednoletá zemědělská plodina řazená mezi okopaniny. Převážná část sklízené masy (cca 80%) je ukryta pod zemí ve formě tzv. bulev. Nadzemní část rostliny se nazývá chrást. Sklizené bulvy jsou využívány v cukrovarnickém průmyslu. [zdroj wikipedia.org]

pátek 26. ledna 2007

Co se děje v trávě

Nevím, stalo-li se vám někdy, že jste něco napsali, a pak jste to po sobě už nikdy nedokázali přečíst? Mně jo. Povídka je to už starší, ale nepovedlo se mi jí dočíst ani dnes. A tak ji dávám sem, třeba to někdo dočíst dokáže.

neděle 26. listopadu 2006

Pták Ohnivák

Pohádka o ptáku ohniváku tak, jak ji asi pravděpodobně znát nebudete.

čtvrtek 16. listopadu 2006

Kterak Honza Šupina ke štěstí přišel

Možná někteří z vás znají (nebo rovnou mají) knížku Zakarpatské pohádky. Pohádky jsou to pěkné, na hororové momenty nikoliv skoupé, ale nejvíce vynikají formou. A tak jednoho krásného večera v mém mozku uzrálo rozhodnutí, že si formu půjčím. A jak se uzrálo, tak se stalo, a výsledek je zde.

úterý 31. října 2006